Dzisiaj jest: , imieniny: Elżbiety, Seweryny, Seweryna, Faustyna

Strona główna     |     Kontakt    |

    Odwiedź nas na Twitterze

Giżycko - Serwis Dobrej Informacji - w Giżycku turystyka i wypoczynek, noclegi, pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe, hotele, SPA, restauracje, centrum konferencyjne, turystyka kwalifikowana, miejska informacja internetowa
 

Giżycko wydarzenia

Listopad 2017
P W Ś C P S N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 
 

Giżycko mapa miasta

 
 

Witamy i zapraszamy do Giżycka!

Giżycko to miasto leżące na Mazurach, położone między jeziorami Mamry i Niegocin. Nazywane jest ono polską stolicą żeglarstwa.

Ponadto jest jednym z głównych portów na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich i jednym z ważniejszych polskich ośrodków turystycznych i wypoczynkowych.

Giżycko leży na skrzyżowaniu kilku dróg. W kierunku północnym prowadzi szosa nr 644, na zachód droga nr 592, zaś na południowy zachód szosa nr 608. Stacja kolejowa PKP znajduje się przy Placu Dworcowym. Kursują tu pociągi z Kętrzyna, Olsztyna, Ełku oraz z większych miast Polski takich jak: Białegostok, Gdynia, Katowice, Poznań, Warszawa i Szczecin. Główny przystanek PKS znajduje się tuż obok stacji PKP. Giżycko ma połączenie autobusowe z Kętrzynem, Mikołajkami, Mrągowem, Ełkiem, Piszem i Węgorzewem oraz z Augustowem, Białymstokiem, Gdańskiem, Gołdapią, Lublinem, Olsztynem, Suwałkami, Wilnem i Warszawą, a w trakcie sezonu również z Krakowem i Katowicami. Do okolicznych miejscowości docierają też autobusy prywatne, których przystanek znajduje się naprzeciwko PKS-u.

Giżycko to miasto położone nad siedmioma jeziorami, z których największe to Niegocin i Kisajno. Są one miejscem rozgrywania najważniejszych krajowych zawodów żeglarskich rangi mistrzowskiej. Żeglarze wypływający z Giżycka mogą udać się kanałem Łuczańskim, przecinającym miasto, liczącym 1230 metrów, aż do Jeziora Kisajno i dalej popłynąć w rejs Łabędzim Szlakiem, który dostarczy im niezapomnianych wrażeń. Na otwartych wodach Jeziora Dargin żeglarze znajdą wymarzone warunki do żeglowania.

Jezioro Dobskie to jedno z nielicznych jezior w Polsce będące w całości rezerwatem, którego główną atrakcją turystyczną są dwie wyspy: Glima - miejsce pogańskiego kultu, oraz Wysoki Ostrów słynący bardziej z nazwy Wyspa Kormoranów i licznej kolonii tych ptaków. W powiecie giżyckim istnieja wspaniałe warunki do uprawiania wędkarstwa. Przeważają tu jeziora sielawowe i leszczowe. W południowej części powiatu dominującymi gatunkami ryb są: płoć, sandacz, leszcz, szczupak, okoń i węgorz, w części północnej leszcze, płocie, szczupaki i okonie. W okresie zimowym, lodowe połacie daja możliwość dotarcia i połowu w miejscach niedostępnych w czasie innych pór roku.

Giżycko to miejscowość turystyczno-wypoczynkowa z wieloma pięknymi zabytkami. Na terenie miasta znajduje się neoklasycystyczny kościół z 1827 roku, XIX i XX - wieczne kamienice - jedyna nienaruszona w czasie działań wojennych część miasta czy skrzydło zamku pokrzyżackiego z XIVw. Znajduje się tu też Twierdza Boyen - obiekt fortyfikacyjny z połowy XIX w., most obrotowy na Kanale Łuczańskim - zbudowany w połowie XIX w., jeden z dwóch tego typu mostów w Europie. W Giżycku mamy też Piekarnię Regelskiego - jeden z najstarszych budynków murowanych w mieście, Krzyż Brunnona - upamiętniającym prawdopodobne miejsce męczeńskiej śmierci św. Brunona z Kwerfurtu i Wieżę Ciśnień zbudowaną w 1900r. Poza tym warto wybrać się za miasto i zobaczyć inne piękne zabytki w okolicznych gminach.

W Giżycku funkcjonuje wiele hoteli, gospodarstw agroturystycznych, pensjonatów i ośrodków wypoczynkowych. Każdy zwolennik sportów wodnych pokocha to miejsce. Można wybrać się na spływ kajakiem po jednym z trzech szlaków kajakowych. Dla cyklistów przygotowanych jest pięć szlaków rowerowych o różnych stopniach trudności. Po powrocie z rejsu warto wyskoczyć do jednego z licznych barów, restauracji gospód czy tawern na przepyszną, świeżo złowioną rybkę.

 

Oferta Specjalna

 

Pogoda

 
Grupa Hoteli GRAND HOTELS